Golden Goat 1 Bebek Sütü 400 Gr

Golden Goat
Barkod: 9421025231469
0 Yorum |
126,50 TL
115,00 TL
Stok durumu: Stokta var
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Golden Goat® keçi sütü formülündeki en önemli bileşen tam yağlı taze keçi sütüdür.

  Keçi sütü, protein,yağ asitleri ve daha birçok diğer gerekli besin ögesi kaynağıdır.

  Keçi ve inek sütü arasındaki en önemli fark içlerinde bulunan protein ve yağ profilidir. Bir diğer fark ise sütlerin salgılanma süreçlerinde görülmektedir: Keçi sütü genellikle “apokrin” adı verilen yöntem ile salgılanırken inek sütü yalnızca “merokrin” yöntemiyle salgılanır.

  Doğadan gelen hafiflik

  Besin yönünden eksiksiz*

  Klinik açıdan değerlendirilmiş**

  Yumuşak tat

  Tam yağlı keçi sütünden üretilmiş

   

  Proteinler

  Süt, kazein ve peynir altı suyu proteinlerinden (whey) üretilmektedir. Alfa-s1, alfa-s2, beta ve kappa- kazeini olmak üzere dört adet kazein proteini; beta-laktoglobulin ve alfa-laktalbumin olmak üzere de iki adet peynir altı suyu ana proteini bulunmaktadır.

  İnek sütüne oranla keçi sütünde genellikle daha az alfa-s1 kazeini ve daha çok beta-kazein bulunur. Bütün keçi sütleri aynı değildir. Farklı genetik özelliğe sahip olan keçiler, ineklere benzer olarak çok yüksek seviyede alfa-s1 kazeini üretirler. Golden Goat® için keçi sütü tedarik eden çiftçiler özellikle alfa-s1 kazein seviyesi düşük keçileri seçerler.

  Yağlar

  Sütteki yağ, yaklaşık olarak 30 ayrı yağ asidinden oluşmaktadır. Keçi sütü yağında inek sütünde olduğundan iki kat daha fazla (MCFA) orta zincirli doymuş yağ asidi (kaproik C6:0, kaprilik C8:0 ve kaprik C10:0) bulunur. Orta zincirli yağ asitlerinin sindirimi, uzun doymuş yağ asitlerine oranla daha kolaydır.çiftçiler özellikle alfa-s1 kazein seviyesi düşük keçileri seçerler.

  Süt salgılama işlemi

  Süt, meme bezi içerisinde oluştuğu zaman hücrelerin içinde küçük damlacıklar şekillenir. Protein içeren süt damlacıkları iki farklı süreçle meme hücresinden salgılanır:

  • Merokrin salgılamada süt damlacıkları, hücre zarı ile birleşerek başka hücre bileşeni kaybı yaşanmadan içindekilerin salınmasını sağlar.çiftçiler özellikle alfa-s1 kazein seviyesi düşük keçileri seçerler.
  • Apokrin salgılamada ise süt damlacıkları, hücre bileşenlerinin de bir kısmı ile birlikte hücreden ayrılır.

  Keçi sütü daha baskın olarak apokrin salgılama yöntemi ile salgılanırken inek sütü yalnızca merokrin salgılama yöntemiyle salgılanır. Anne sütü daha baskın olarak apokrin yöntemi ile salgılanmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.